СЕМЕНОВА Наталія Миколаївна

У 1980 році закінчила з відзнакою Харківський інститут мистецтв імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Музикознавство»

У квітні 2001 року захистила кандидатську дисертацію за темою «Педагогічні умови становлення оцінних суджень студентів у курсі «Аналіз музичних творів»

У грудні 2002 року присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії музики.

З 1982 по 2004 рр. працювала на кафедрі теорії та історії музики Київського інституту культурі (нині – Київський національний університет культури і мистецтв).

З жовтня 2004 по березень 2019 рр. – Вчений секретар НМАУ імені П.І. Чайковського

З вересня 2005 р. по даний час – доцент, в.о. професора кафедри теорії музики

З 2006 по 2016 рр. – секретар Підкомісії з музичного мистецтва та хореографії Науково-Методичної ради Міністерства освіти і науки України

У 2010 році запрошувалась Головою ДЕК на факультет мистецтв Кримського інженерно-педагогічного університету, м. Сімферополь

Член комісії МОН України з акредитації Харківського Національного університету мистецтв; Донецької державної консерваторії імені С. Прокоф’єва

За сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури і мистецтв України, Центрального комітету Профспілки працівників культури України. Має Подяку від Київського міського голови « За вагомий особистий внесок у розвиток національного мистецтва», Подяку від Прем’єр-міністра України «За вагомий внесок у забезпечення розвитку національного музичного мистецтва».

Семенова Наталія Миколаївна – представниця Харківської теоретичної школи.

Все своє життя присвятила педагогічної справі. Вона створила власну систему вивчення основ теорії музики, розробила методику викладання дисциплін теоретичного циклу, що базується на гуманістичної особистісно-зорієнтованої парадигмі освіти. Пошуки у методичній сфері привели до написання кандидатської дисертації, присвяченої формуванню оцінних суджень студентів у курсі аналізу музичних творів. Семенова Н.М. навчає студентів вокального факультету, майбутніх зірок оперної та камерної сцени, з 1 по 6 рік навчання, тобто по бакалаврської та магістерської програмам.

Успішність педагогічних методів Семенової Н.М. підтверджується значною кількістю тих іі вихованців, які здобули лауреатські, почесні та інші звання. Серед таких випускників: Пальчиков Олексій – соліст Ліонського, Марсельського оперних театрів, Опери Бастилія (Франція); Бондаренко Андрій – лауреат одного з найбільш престижний вокальних конкурсів ВВС (м. Кардіф), 2011 (Співак року), соліст Маріїнського театру опери і балету, соліст Національної опери України; Кірєєв Олександр – соліст Большого театру; соліст Національної опери України; Бєлкіна Олена – солістка оперних театрів м. Відень, м.Лейпціг, м.Валенсія, м.Мадрід, Національного театру м.Токіо, запрошена солістка Національної опери України; Аблаєва Емілія – солістка Маріїнського театру опери і балету; Безсмертна Ольга – солістка Віденської державної опери і Берлінського оперного театру; Дитюк Валентін – Заслужений артист України, соліст Національної опери України, – та багато інших.

Великий науково-педагогічний досвід знадобився під час роботи секретарем Підкомісії з музичного мистецтва Науково-методичної ради МОН України. Протягом 10 років саме вона значною мірою стояла на заваді потраплянню в навчальний процес підручників, посібників, хрестоматій, що не відповідали необхідному фаховому рівню.

Семенова Н.М. протягом 15 років була незмінним ученим секретарем Вченої ради Академії, членом Науково-методичної та Науково-аналітичної рад Академії, а також членом ректорату