Головна » Головні новини » У Музичній Академії вшанували пам'ять легендарного Мирослава Скорика

У Музичній Академії вшанували пам’ять легендарного Мирослава Скорика

1 червня 2021 року в Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського відбулись урочисті заходи, приурочені до перших роковин від дня смерті видатного українського композитора, Героя України, народного артиста України, професора, багаторічного викладача НМАУ ім. П.І.Чайковського Мирослава Скорика.
До урочистостей долучилися Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Ректор Академії Максим Тимошенко привітав почесних гостей, розповів про досягнення консерваторії за останній час та висловив рішення Вченої ради Академії і вручив пану Ткаченку й пану Шкарлету Ордени НМАУ ім. П.І.Чайковського “За вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва”.

Біля 42 аудиторії, в якій протягом багатьох років викладав Мирослав Скорик, відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь видатного митця. Знакова подія зібрала всіх поціновувачів творчості легендарного композитора.
Вітальне слово взяв Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко:
“Минув рік, як не стало легендарного Мирослава Скорика. Його музика продовжує лунати всюди, а ім’я закарбовано у світову культуру. Музика Скорика є скарбом українського мистецтва”.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив, що постать Мирослава Михайловича – це історія української музики, ціла епоха, якою всі ми пишаємося.
Теплими словами вшанував пам’ять митця очільник НМАУ ім. П.І.Чайковського Максим Тимошенко, який зазначив, що пишається тим, що працював зі справжньою українською легендою, прекрасною людиною і дуже вдячний Мирославу Михайловичу за ту підтримку, яку він надавав.

Ректор консерваторії також висловив подяку меценатам та державі за допомогу у реставрації 42-ї аудиторії, де працював композитор.
Висловила величезну вдячність за сприяння та підтримку в організації урочистих заходів до роковин смерті митця проректор з наукової роботи, дружина Мирослава Михайловича Адріана Скорик. Зворушливими і теплими словами вшанувала пам’ять чоловіка пані Адріана, зазначивши, що Мирослав Скорик протягом усього свого життя повністю віддавав себе музиці.

Відкриття меморіалу супроводжувалося виконанням камерним хором духовного гімну України “Боже великий”.
Продовженням урочистої частини став концерт “Скорик – Мусоргський”, який відбувся у Залі імені Героя України Василя Сліпака та мав шалений успіх.
На музичному вечорі прозвучали найяскравіші твори Мирослава Скорика, а також версія для струнного оркестру славетного циклу Модеста Мусоргського “Картинки з виставки”.