Головна » Головні новини » В НМАУ ім. П.І.Чайковського вшанували пам'ять Нестора Савчина

В НМАУ ім. П.І.Чайковського вшанували пам’ять Нестора Савчина

Сьогодні в Академії вшанували пам’ять багаторічного директора Оперної студії, проректора, почесного професора НМАУ ім.П.І.Чайковського Нестора Михайловича Савчина.
На честь проректора, який протягом багатьох років служив мистецтву у стінах Київської консерваторії, відбулась урочиста церемонія відкриття пам’ятної дошки.
У холі Оперної студії зібрались всі, хто пам’ятає Нестора Михайловича: його родина, колеги та друзі.
Вступне слово традиційно взяв ректор Академії Максим Тимошенко, зазначивши, що Нестор Савчин був саме тією незамінною людиною для Академії, яка працювала на розвиток консерваторії, задля музичного мистецтва та заради студентів. Багато років Нестор Михайлович працював пліч-о-пліч зі славетним ректором Олегом Семеновичем Тимошенком.
Долучився до заходу директор Інституту сучасного мистецтва, міністр культури України 2010-2012 років Михайло Кулиняк, який згадував найтепліші моменти з життя Нестора Савчина, його небайдужість до інших людей та феноменальну емпатію.
“Людина з великої літери”, “справжній друг” – саме такі слова лунали від кожного, хто ділився пам’ятними моментами спілкування з Нестором Михайловичем. Теплими словами пригадав проректора декан вокального та диригентського факультету Олександр Олексієнко, який багато років працював разом з Нестором Савчиним.
В Залі імені академіка Олега Семеновича Тимошенка було виконано улюблений твір Нестора Михайловича – Реквієм В. А. Моцарта. Геніальний твір прозвучав у прекрасному виконанні Національної заслуженої академічної капели України “Думка” під керівництвом Героя України, народного артиста України Євгена Савчука та студентського симфонічного оркестру НМАУ ім.П.І.Чайковського під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, професора Ігоря Палкіна.