Кафедра мов

Кафедра мов понад 70 років є невід’ємною складовою частиною Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського. За цей час змінився викладацький склад, але незмінними залишися принципи, якими керуються викладачі кафедри: професіоналізм, науково-методична обізнаність, любов до студентів.

За кафедрою мов традиційно закріплено викладання дисциплін лінгвістичного напряму. У першу чергу, діяльність членів кафедри зорієнтована на викладання мов – як іноземних (англійської, французької, німецької, італійської), так і української. Викладачі кафедри не просто подають навчальний матеріал, вони роблять усе можливе, аби студенти полюбили мови, змогли вільно спілкуватися ними у своїй професійній діяльності та повсякденному житті.

Робота кафедри охоплює всі навчально-академічні рівні музичної академії, від слухачів підготовчих курсів до магістрів та аспірантів і пошукувачів. Працюють викладачі кафедри і з іноземними студентами.

Склад кафедри мов доволі строкатий та в професійному аспекті потужний. Викладачі постійно підвищують свою педагогічну майстерність, активно займаються науковою роботою, беруть участь у роботі конференцій, захистах дисертацій, самі отримують наукові ступені. Викладачі працюють зі студентами не тільки в межах академічних занять, але й організовують для них культурні заходи, відвідини профільних музеїв та інші види інтерактивної позааудиторної роботи.

Історія кафедри мов знає багато імен славетних викладачів. Це і професорка, кандидатка філологічних наук Марія Бойко, і професорка, докторка філологічних наук Лариса Куліш, які свого часу очолювали кафедру; професор, доктор філологічних наук, заслужений працівник народної освіти Павло Фесуненко; професорка кафедри, кандидатка педагогічних наук Євгенія Чечіль; доцент, кандидат економічних наук Анатолій Куліш; доцентка, кандидатка філологічних наук Марія Шекера; доцентка, кандидатка мистецтвознавства Лідія Корзова; доцентка, кандидатка філологічних наук Уляна Карпенко; старші викладачки Алла Ващенко, Зоя Антипович, Віра Васенцова, Світлана Уманець, Лілія Цибульська та інші. Сьогоднішні члени кафедри продовжують успішно тримати марку своїх попередників.

Завідувачка кафедри – докторка філологічних наук, професорка Надія Миколаївна Сологуб, досвідчена викладачка, відмінник народної освіти, багаторічний провідний науковий співробітник Інститут української мови НАН України, чиї численні наукові праці відомі не лише в Україні, але й по всьому світу, під чиїм керівництвом захистилося багато наукових робіт. Серед останніх наукових зацікавлень Надії Сологуб – мовні особливості українських письменників, як еміграції, так і національного дискурсу.

Кандидатка філологічних наук, доцентка Ольга Вікторівна Сахарова вдало поєднує наукову діяльність та викладання. До кола її наукових зацікавлень входять психолінгвістика, соціолінгвістика, теорія мовленнєвої комунікації та жанрів, її методична діяльність пов’язана з формуванням комплексу матеріалів для вивчення української мови як іноземної та лінгвокультурологією.

Кандидатка мистецтвознавства, доцентка Любов Володимирівна Лисенко поєднує наукову роботу, викладацьку діяльність та поетичну творчість. У жовтні 2017 року вона блискуче захистила кандидатську дисертацію з проблем ментальної та культурної ідентичності і зараз не припиняє наукову діяльність: пише статті, бере участь у конференціях, виступає рецензентом та офіційним опонентом претендентів на отримання наукового ступеня кандидата наук у галузі культурології. Її заняття з німецької та англійської мов завжди інтерактивні, цікаві та насичені завданнями різних рівнів, корисними та інформативними матеріалами.

Старша викладачка Наталія Миколаївна Набокова викладає французьку та англійську мови, є членом Міжнародної федерації викладачів французької мови та активною учасницею заходів, які організовує Посольство Франції в Україні. Наталія Набокова також цікавиться музичним мистецтвом, бере участь у відповідних конференціях, проводить культурні заходи за участі студентів, де вони мають можливість проявити як свої творчі та професійні навички, так і знання в галузі французької мови, отримані на заняттях.

Старша викладачка Ірена Миколаївна Левченко активно впроваджує нові технології на своїх заняттях з англійської мови. Вона прагне зацікавити студентів, навчити їх вільно говорити іноземною мовою, кваліфіковано спілкуватися англійською на професійні теми.

Старші викладачі Петро Іванович та Павло Іванович Шекери також викладають англійську мову. Вони активно звертаються до найновіших педагогічних та методичних розробок, аби зробити свої заняття цікавими та корисними.

Викладачка Інна Андріївна Денисенко є фахівцем у сфері італійської мови. Вона проводить свої заняття на основі комунікативного методу, серед її завдань – не тільки навчити студентів розмовляти італійською мовою, але й виконувати вокальні твори згідно з академічною програмою.

Оскільки кафедра мов у своїй викладацькій діяльності охоплює всі навчальні спеціальності, то й напрямів її педагогічної роботи доволі багато.

На кафедрі викладають дисципліни:

«Англійська мова»
«Німецька мова»
«Французька мова»
«Італійська мова»
«Українська мова»
«Науковий дискурс в українській лінгвокультурології»
«Лінгвокультурологія»

Науково-педагогічний склад кафедри

СОЛОГУБ Надія Миколаївна

Завідувач кафедри
Доктор філологічних наук, професор

Необхідні для вступу сертифікати ЗНО

Українська мова та література

Історія України

025 музичне мистецтво

Контакти деканату

АДРЕСА м. Київ 01001,вул. Архiтектора Городецького 1-3/11
ТЕЛЕФОН, ФАКС (044) 279-68-61