Кафедра баяна та акордеона

/Факультети/Факультет народних інструментів/Кафедра баяна та акордеона

Знаменною подією в історії народно-інструментального мистецтва стало створення в 2013 році в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського перших в Україні факультету народних інструментів і кафедри баяна та акордеона. В результаті реорганізаційних процесів перша в світовій історії кафедра народних інструментів розділилася на три самостійні кафедри.

Першим керівником кафедри баяна та акордеона був високоосвічений музикант, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського заслужений діяч мистецтв України, академік МАІ М. А. Давидов. Сьогодні кафедру очолює професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, народна артистка України Є. І. Черказова.

Протягом минулих років кафедра баяна та акордеона виконала величезну навчально-виховну, науково-методичну, концертну та музично-просвітницьку роботу. Більшість членів кафедри багато років успішно поєднують педагогічну і науково-методичну роботу з концертною діяльністю. Серед них: народні артисти України – Є. І. Черказова, С. С. Грінченко; заслужені артисти України – П. В. Фенюк, Ю. В. Федоров; заслужений діяч мистецтв України – А. А. Семешко; доктор мистецтвознавства – В. О. Бондарчук; кандидати мистецтвознавства – О. О. Бензюк, В. М. Заєць та ін.

До честі педагогів кафедри і її керівника орієнтація була обрана вірна: широкий, різнобічний профіль підготовки майбутніх діячів баянно-акордеонного мистецтва. Звідси і комплексна побудову навчального плану кафедри, до якого поряд з широким циклом спеціальних предметів увійшли музично-теоретичні та загальноосвітні дисципліни, а також диригування. Практичним підтвердженням правильності обраної орієнтації стали чисельні перемоги студентів кафедри на всеукраїнських і міжнародних конкурсах.

На кафедрі ведуть активну творчу діяльність оркестр акордеоністів «Grand Accordeon» (художній керівник та диригент – народна артистка України, професор Є. І. Черказова) та оркестр баяністів (художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України, професор Й. С. Франц).

Щорічно педагоги і студенти кафедри беруть участь в роботі науково-практичних конференцій, семінарів міського, зонального, всеукраїнського і міжнародного рівня, виступаючи з доповідями, лекціями, майстер-класами, творчими звітами з широкого кола проблем музичної педагогіки, теорії, методики і виконавства, надають практичну методичну допомогу колективам музичних навчальних закладів країни.

Кафедра баяна та акордеона Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського з упевненістю дивиться в майбутнє і готує нові творчі плани і напрацювання по реальному втіленню широкого кола теоретичних, практичних і просвітницьких напрямків у своїй діяльності.

Необхідні для вступу сертифікати ЗНО

Українська мова та література

Історія України

025 музичне мистецтво

Контакти деканату

АДРЕСА м. Київ 01001,вул. Архiтектора Городецького 1-3/11
ТЕЛЕФОН, ФАКС (044) 279-30-27